пʼятницю, 14 квітня 2017 р.

Конспект уроку "Відсоткові розрахунки"

УРОК № ____                                        
Урок в темі №____
Тема уроку: Відсоткові розрахунки
Мета уроку:
  • ·        система­тизувати знання учнів про означення поняття «відсоток від числа»; формули, що виражають способи розв'язування основних задач на відсотки, виробити вміння відтворювати зміст вивчених понять та алгоритмів і застосовувати їх для розв'язування вправ, що передбачають розв'язування основних задач на відсотки;
  • ·        сприяти розвитку всесторонньо розвинутої особистості, розвивати пам'ять і мислення;
  • ·        виховувати здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь.

Тип уроку: застосування знань
Наочність та обладнання: опорний конспект
Хід уроку
I. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.

II. Перевірка домашнього завдання
Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відпо­вісти на запитання учнів, які виникли при їх розв'язуванні.

III. Формулювання мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
Серед прикладних задач, які мо­жуть бути розв'язані методом математичного моделювання, зна­чне місце посідають задачі, у яких мова йде про відсотки.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
Усні вправи

V. Систематизація знань. Формування нових знань

VI. Формування вмінь
Усні вправи
1.     Знайдіть:
1) 50% від числа 48;    2) 20% від числа 60;    3) 150% від числа 20.
2.     Знайдіть:
1) число, 10% якого дорівнює 17; 2) число, 75% якого дорівнює 150.
3.     Знайдіть відсоткове відношення чисел:
1) 5 і 25;   
         2) 45 і 30.
Письмові вправи
№№543, 547, 552, 554.
VII. Підсумки уроку
1.     Що називають відсотком від числа?
2.     Як знайти а% від числа b? Наведіть приклад.
3.     Як знайти число, якщо а% від цього числа дорівнює b? На­ведіть приклад.
4.     Як знайти, скільки відсотків становить одне число від іншого? Наведіть приклад.

VIII. Домашнє завдання
1.     Вивчити п.16.
2.     Розв'язати №544, 555.

3.     Повторити розв’язування лінійних нерівностей з однією змінною.